top of page
IRMA, the smart handbag

Bezpečí

Nestává se to často, ale stane se to hodně lidem. Zkušenost s fyzickým nebo sexuálním násilím má v EU 55% žen.

Nejlepší sebeobrana je prevence, ale statisticky nejohroženější skupiny se nemají chuť statistikami nechat děsit (a my je úplně chápem).

 

Co kdyby ale byl prostředek prevence zábavný a ne děsivý, krásný, ne ztracený na dně kabelky a praktický i pro každodenní použití?

 

Co kdyby byla prevence sexy?

Tým

Klára Šmakalová

návrhářka, založila značku oblečení Akari, které se věnovala posledních 15 let s cílem propojit široce nositelnou módu s principy lokálnosti, udržitelnosti a smyslem pro humor a vytvořit tak alternativu fast fashion. K nápadu na vytvoření Irmy ji motivovala představa její tvrdohlavé a nezávislé dcery na cestě nočním městem i reálné zkušenosti zákaznic posbírané v rozhovorech při zkoušení oblečení.

Jakub Stedina

průmyslový designér, realizoval víc než 100 projektů v různých průmyslových odvětvích, až na kabelky. Je dvojnásobným držitelem ocenění RedDot za práci na brýlích pro virtuální realitu XTAL a brýlích DOT pro Afriku, které získaly také cenu SDG award. Dlouhodobě se orientuje na propojení technologie, funkce a minimalistického designu.

kabelka-07c-exp.354.HEIC

udržet nebezpečí od těla

První článek o Irmě na CzechCrunch
top-scena.bip.345.HEIC

Co IRMA už umí

Design, technologie a variabilita

01

Dobít telefon

Protože zůstat v kontaktu a mít možnost  zavolat taxi nebo blízkým je nejlepší základ toho, jak se do nebezpečné situace vůbec nedostat. MagSafe nabíjení je integrováno přímo do těla kabelky.

02

Silně svítit

Klíčová funkce při udržování odstupu od nebezpečí. Pouhé svícení pod nohy snižuje v desítkách procent pravděpodobnost, že bude útočník mít chuť svůj scénář  připravený pro tmu a anonymitu dokončit. Při přímém posvícení do obličeje umí 1800 lumenů získat chvíli potřebnou k útěku.

03

Hlasitě řvát

Pro případ, že útočníka neodradilo zviditelnění a nepříjemná situace trvá, je tu krizová alternativa: vytahovací alarm o síle 120dB doplněný o stroboskopické světlo pro získání náskoku k útěku i pozornosti okolí.

04

Měnit svůj vzhled

Aby kabelka a její funkce mohly být trvanlivé, zpracovali jsme konstrukci tak, aby bylo možné snadno změnit vnější vzhled. Jednoduchým přecvaknutím může mít kabelka odpoledne černý lesk a na večer barvu rozemletých jednorožců. Stejně tak snadné je změnit možnosti uchycení: z madla na popruh, náramek nebo retízek.

05

Přizpůsobit se své majitelce

Kabelku je možné navrhnout na míru její nositelce. Připravit vnější "shelly", jejich funkci (lahev, reproduktor,...) i vnitřní uspořádání a možnosti uchycení tak, aby byla IRMA unikátní.

Co IRMU právě učíme

vývoj nikdy nekončí

01

Neztratit se

GPS tracking, aby se nikdy neztratila nebo aby bylo do budoucna možné spolupracovat s aplikacemi pro ženskou bezpečnost.

03

Spolupráci s umělci

Pracujeme na limitovaných edicích "shellů" navržených českými a zahraničními umělci všech různých žánrů.

02

Nabíjet víc a ubrat na váze

Klíčové funkce si zaslouží konstatní zlepšování. Výkon a váhu budeme dlouhodobě posouvat na hranice možností.

04

Další nové funkce

Otázka, co by kabelka ještě mohla umět nemá jednu dopověď, takže ji všem budeme pokládat dokola a dokola...

kabelka-07d-exp.357.jpeg
bottom of page